Language:

השכרת סירות באי לפקדה


האי "לפקדה" שבמערב היבשת היוונית נחשב לאי היפה ביוון. במרחק נסיעה לא רב מאתונה מתגלה גן עדן במלא מובן המילה, עם נוף פסטורלי וים תכול סביבו, מקום בו מתמלאת הרמוניה בין הטבע לאדם והמים מתחברים לשמיים. אנחנו כישראלים מכירים היטב את השער המזרחי, בהפלגה  נחשף לאיים המערביים בים "היוני" הידוע בצבעי כחול טורקיז הנדירים שלו . ניתן להגיע לאיי "איטיקה", "קפלוניה", "קלמוס" וכמובן סביב לפקדה.

להלן מכתיביו של אחד המפליגים במסלול שלנו להמחיש קצת את האווירה והתחושות: "ההפלגה לאי הקטן "קלמוס" הייתה ברוח קלה האופיינית לאזור הסגור שבין האיים "לפקס", "איטיקה" והחוף הצפון יווני. קלמוס הוא אי קטנטן עם מעגן מים עמוק, המשמש כמעט בלעדית את הפלוטילות (צי יאכטות) המגיעות לעגינה קצרה וכמה ספינות דיג מקומיות, בסיבוב רגלי בכפר קטן השוכן לצידו של המעגן, נראה כאן שהזמן עמד מלכת. אני אוהב מאוד את המעגנים הקטנטנים והנידחים באיי יוון. יש פחות ופחות מקומות שאינם גדושי תיירים. "קלמוס" הוא אחד מאלו, באי כולם הלכו לאט, או ישבו בצל, או ישבו תחת הגפנים במרפסות. היחיד שהתרוצץ חסר מנוח היה טקיס. הוא משמש כנתב, מנהל ועובד מרינה, בעל מסעדה, מלצר ואיש מודיעין, מרחוק הוא מזהה יאכטה מתקרבת, בהליכה מהירה (שהיא ממש עבירה פלילית באי), הוא מגיע לכניסת המעגן ומנתב את היאכטה למקום העגינה שלה. הוא עוזר בקשירה שלה לעיתים תוך מתן הוראות בשש שפות אירופאיות שונות, לאחר מכן הוא רץ למסעדה לקבל הזמנה, מגיש ורץ לקבל יאכטה נוספת, בעוד הוא מתרוצץ ואנחנו ב"שנטי" שלנו, שותים קפה טורקי (שלא תעיזו להזכיר את הטורקים! מכנה משותף מושלם לשוחח עם היוונים, שנאה טורקית) ומפטפטים עם אירינה המלצרית שבאה לקיץ מאתונה לעבוד באי הקטנטן. בכלל באיי יוון האוכלוסייה מכפילה את עצמה בקיץ מבלי לקחת בחשבון את התיירים הרבים. לוח הזמנים לא אפשר לנו להישאר באי המדהים, רשמנו לנו לחזור לאי בלוח זמנים פחות צפוף והמשכנו מזרחה לחוף היווני… אני חייב לציין שבמהלך ההפלגה ראיתי חופים כל כך נדירים ביופיים. מצחיק שבכל מסעותיי בכל אמריקה הצפונית, הדרומית ומרכזה, במדינות הרבות במזרח אינדונזיה פיליפינים, ויטנאם… לא ראיתי חופים כאלו. והבדיחה הגדולה ביותר שזה ממש כאן מתחת לאף…" אנחנו נעזור לכם לקבל חוויה בלתי נשכחת במקומות והחופים הפחות מוכרים והיותר בתוליים באיי יוון. במידה ותרצו להפליג בין האיים היונים הקסומים נשמח לתאם לכם זאת.

השכרת סירות באי לפקדה

השכרת סירות

המחירים הינם ליום השכרה ביורו. 

את הסירה יש להחזיר עד השעה 6 בערב.

השכרת סירה כוללת ציוד כגון חליפות הצלה, כסאות שיזוף והצללה.

הוראות הפלגה מקבלים במקום.

לכל בעיה שיש נא להתקשר לטלפון שמופיע על הסירה.

רישיון מיוחד נדרש לסירות גדולות יותר 60, 90 , 115 ו-150 כוח סוס.

כל המידע תמונות ותוכן אתר זה שיכים למלון בוטיק סרנטי ובעליו אין להעתיק שלכפל ואו להשתמש בתוכן ללא אישור בכתב מבעלי החברה