טיפים והמלצות לטיול לקראת הנסיעה ללפקדה :

אחרי הנחיתה :

1. ברגע שנוחתים, אוספים את המזוודה ויוצאים מהטרמינל. פונים ימינה שם סוכנויות הרכב, בחניה בידקו את האוטו אם לא מתאים תדברו עם האיש שמחלק את הרכבים, ובקשו ממנו רכב אחר טוב יותר וחדש יותר.

2. מעכשיו יש לכם 380 ק"מ נסיעה, במידה ותעשו עצירה אחת מהירה, אתם תוך 5 שעות באי. עליתם לכביש המהיר, אחרי 10 דק' נסיעה לכיוון אתונה, יהיה שלט ימינה לכיוון פטרה. "הוויז" תופס לאי ולמלון אז אפשר לעקוב אחריו. שעתיים וחצי נסיעה לגשר של פטרה, יש כבישי אגרה בדרך אז להכין את היורויים.

3. לפני הגשר יש את תעלת קורינטוס והעיירה קורינטה, אם בא לכם לעוף יש שם בנג'י ועיירת צעירים אפשר לפתוח שם בבירה. -לא חובה אחרי הגשר של פטרה יש מסעדה מקומית מעולה, יש שם אוכל יווני מסורתי בעיקר בשר ועוף, אחלה מנות, ללקק את האצבעות. תמשיכו הלאה כל הזמן ישר, לא לרדת מהכביש הראשי, באתר יש הוראות הגעה מדוייקות. בסוף הכביש אחרי שעתיים, תגיעו לעיירה בשם AMFILOCHIA – עיירה מדליקה נושקת ים שווה לשתות שם קפה על המזח. תמשיכו ישר עד לפקדה העיר. תחצו את הגשר שמחבר בין היבשה לאי וברוכים הבאים לקבוצת האיים היונים ובראשה לפקדה. תעצרו בעיר, לגלידה וסיבוב היכרות ראשונית. ומשם תעקבו אחרי הוראות ההגעה למלון. בקיץ השמש שוקעת בין השעות 20:00 -21:00 אז קחו את הזמן ותהנו מהמקום.

המלצות למסלולים :
יום א':
אנו ממליצים להתחיל בחוף פורטו קציקי, חוף מטריף מדהים ביופיו ואפשרי בהחלט להעביר שם את כל היום. בדרך חזרה מומלץ לאכול בטברנה של טומא, קוראים לה "פנורמה" היא במרכז "אתני" הכפר של סרנטי (המלון שלנו). טומא איש מקסים ואוהב, והאוכל מאוד טעים. בערב אפשר לקפוץ לווסילקי לדרינק. או לנוח במלון.
יום ב':
העיירה וסיליקי, כרבע שעה – 20 דק' נסיעה מסרנטי. יש שם סופלקי באמצע הכפר ליד המזח, ליד הפייצה הקטנה וליד מקום שקוראים לו Vass, מומלץ בחום. משם קחו הפלגה לחוף "אגיופילי" תשאלו שם יגידו לכם כבר מאיפה היא יוצאת. אתם חייבים לקחת שמשיה, מגבות וצידה. הוא זורק אתכם שם וחוזר פעם בשעה, אין שם כלום חוץ מאחד החופים היפים. אחר הצהריים אפשר לחזור לנוח.
יום ג':
חוף איגרמני, זה חוף נדיר, היפה באירופה! החיסרון זה 350 מדרגות. אבל שווה כל רגע, צבע המים הוא מטריף ומאוד מומלץ! מכאן אפשר לזרום בהתאם לרוח.

מקומות חובה ביקור:
חלק דרומי:
המגדלור 17 – נמצא בחלק הכי דרום מערבי של האי, בימים עם ראות טובה רואים משם את "איטיקה" ו"זקינטוס".
האגדה מספרת שלסבית אחת שחוותה אהבה נכזבת קפצה שם למותה. הדרך עם הרבה טבע מסביב.
דרומי מזרחי:
וסילקי- מסעדות: מסעדת ווגלריס בקצה המרינה שבווסילקי היא מסעדת דגים נהדרת. קצת יקר. מסעדת דולפין גם בווסיליקי, אפשר לאכול שם דג טוב, תבקשו לראות אותו במטבח.
מפרץ אמוסו -מדהים עם טברנה אחת.
מפרץ שיבוטה – מפרץ מדהים מלא יאכטות ומסעדות, שווה לאכול שם באחת המסעדות. יש שם בית קפה /בר בערב ששווה ביקור. פשוט לנסוע עד סוף המפרץ , לגרד את הימין. המקום היה בית בד ישן.
נידרי -תיירותית מאוד, מלא אנשים , מסעדות (מסעדת No Menu מומלצת מאוד), ברים מועדונים, אפשר לצאת משם להפלגות למגניצי וסקורפיוס (אי של אונסיס), חנויות מזכרות, ספורט ימי וכו'. הפלגה -בחורה בשם הלן יושבת באזור נידרי, לדבר איתה יום לפני לתיאום +306932567468, קחו צידה לדרך ותפליגו בין האיים. חובה ונדיר!
הנקודה הכי גבוהה באי- ביום עם ראות טובה, נצלו לטיול בחלקו המזרחי של האי. לטפס למעלה מנדרי לכיוון העיר "KARYA" טיול קצר וקפה בכפר+ביקור במוזאון האורגות (בנות הכפר מתמחות באריגה), ומשם להמשיך לטפס.
יש מנזר בנקודה הגבוהה ביותר באי עם נוף מדהים לכל האיים סביב.
צפון מערב האי:
אגיוס ניקיטאס – ביום שעושים את החלק הצפון מזרחי של האי. עיירה ציורית יפה, מומלץ לרדת ברחוב עד המים. אפשר לפנות ימינה באחת הסימטאות, מדהים לטייל שם בכפר, לסיים בבירה בבר על המים.
חוף נודיסטים – בדרך מאגיוס ניקיטאס ללפקדה תעברו אחרי 2 ק"מ.
מילוס ביץ – מועדון וחוף גלישת רוח, יש שם אחלה בר ומסעדה על החוף שווה ביקור בלי קשר לגלישה.
בלפקדה העיר- יש חיי לילה ומסעדות וחנויות בלי סוף. הרבה שופינג ויציאה בערב לאחד הברים. יש את "KARMA" המנקיס של לפקדה. ומועדון האקסס. בלי קשר רק ללכת לאיבוד שם.
אפשר ללכת לפי ההמלצות ואפשר פשוט לזרום, אי אפשר לדעת איזה הפתעות האי מכין לכם.

תעשו חיים!!!

דילוג לתוכן